Czas trwania kursu: 15m 44s.

Szybkie czytanie - Kompletny Kurs - Lekcja 2Informacje o kursie: odsłony i zainteresowanie: 15162 (liczba), Pol Garden układanie kostki brukowej , zobaczcie, czytajcie. Czas trwania 15m 44s a także ocena od was 132 (uzyskana w punktach). KOMENTARZE, OPINIE. Znacie? czytajcie co sądzą inni na ten temat.
- Link do ćwiczeń percepcji nieaktywny :c można prosić o wrzucenie nowego?
- mam pytanie do autora ile kartek w jednzm dniu powinno sie cwiczyc
- Swietny poradnik
- Jak długo ćwiczyć zanim przejdzie się do następnej lekcji ?
- Stworzyłem program do ćwiczenia percepcji jakby ktoś byłby zainteresowany:
http://chomikuj.pl/altek42/Programy
- P. Wojciechu, odnośnie szybkiego czytania: czy mamy starać się powstrzymywać regres również podczas nauki nowych języków metodą łańcuchowych skojarzeń? Bo jednym z elementów jest czytanie w obcym języku. Chciałbym tego uniknąć, ale czy szybkie czytanie w obcym języku, którego do końca nie znam nie wpłynie na skuteczność nauki tego języka?
- Mam jeszcze takie jedno pytanko.Czy pozbycie się subwokalizacji oraz tak duża prędkość czytania nie spowodowała,że rozumie Pan mniej?
- Moje pytanie odnośnie wskaźnika wzięło się stąd iż myslalam ze dzieki cwiczeniom poszerzajacym zakres naszego widzenia bedziemy w stanie patrzac na wskaznik widziec z czasem coraz wiecej wokol niego.Jak pogodzic ze soba poszerzanie zakresu odbioru jak najwiekszej ilosci slow patrzac w jedno miejsce kiedy musimy trzymac sie tego co pokazuje nam wskaznik?
- Dziękuję za szybką odpowiedz.:)Ciężko jest mi pozbyć się subwokalizacji,próbuję liczenia w głowie,alfabetu ale kiepsko mi to pomaga bo i tak przemykają mi czasem gdzie niegdzie slowa z ksiazki i poza tym totalnie nic nie rozumiem.Czytalam o tym,ze zanik rozumienia bedzie trwal tylko jakis czas a potem wroci podwojony ale chcialabym poprosic o jakies rady dotyczace wyzbycia się subwokalizacji,czy mozna wlaczyc muzykę by zajac jakos sluch?
- Witam, Wzrok koncentrujemy na tekście, najlepiej wytłumaczyć to w ten sposób, że wskaźnik jest wskaźnikiem :) Jeżeli ktoś nam coś wskazuje, to patrzymy w tamtym kierunku, a nie na to, czym nam wskazuje. Wskaźnik jest w zasięgu wzroku, więc oczy automatycznie za nim pożądają. Pozdrawiam, Wojciech Woźniak
- Witam serdecznie.Czy używając wskaźnika mam koncentrować wzrok NA nim czy na tekście NAD nim?
- Co do zmienionej kolejności, może tak być na początku, ale nie zawsze ten "problem" się pojawia, podświadomie przyswaja się całą liczbę w taki sposób, jaki jest zapisana, zmiana zachodzi na poziomie świadomym, kiedy chcemy zapisać liczbę, z czasem powinno to przeminąć i „wyciąganie” informacji z umysłu powinno odbywać się bezbłędnie. Pozdrawiam
- Witam, Przerobienie arkusza dwa razy to nie problem, jednak z większą ilością powtórzeń ćwiczenie będzie słabsze, ponieważ świadomie zapamiętuje się liczby, które znajdują się w arkuszu ćwiczeń. Dlatego dobrze poszukać generatora liczb losowych i w razie potrzeby dodrukować sobie własne arkusze.
- Witam Panie Wojciechu. Mam pytanie odnośnie ćwiczeń percepcji. Mianowicie czy jeden arkusz można przerabiać kilka razy? I mam pewien problem, ponieważ w niektórych przypadkach zdarza mi się zamienić pary liczb miejscami, zwłaszcza przy większej liczbie cyfr. Np. grupę 17691 zapisałem 17619. To jest mój problem czy na początku może się tak zdarzać?
- Po samych poradach w tym filmiku czytam z 200 słów na minute na 300 O.o
- Kolejny odcinek będzie dzisiaj, ponieważ muszę go nagrać raz jeszcze, ale za to będzie w nim więcej treści :D
- Czegoś takiego szukałem. Lubię się uczyć, czerpię wiedzę z książek, ale czytam wolno i to mnie demotywuje. Może w końcu uda mi się to zmienić. Wielkie dzięki Wojtek, odwalasz kawał świetnej roboty. Kiedy można spodziewać się kolejnej lekcji?
- Bardzo fajny ten kurs szkoda że tak mało osób go ogląda.
- Zobaczymy czy to działa ale jestem dobrej myśli
- Dziękuję za komentarz :D