http://www.szkolpol.pl/szkolenia/kursy-zawodowe/kurs-na-wozki-widlowe/: 11m 29s.

Nauka Angielskiego W Domu Skuteczniejsza Niż Na Kursie - dowody naukoweInformacje o kursie: odsłony i zainteresowanie: 51993 (liczba), a także komentarze wasze na temat kursu, zobaczcie, czytajcie. Czas trwania 11m 29s a także ocena od was 271 (uzyskana w punktach). KOMENTARZE, OPINIE. Znacie? czytajcie co sądzą inni na ten temat.
- Mam pytanie odnośnie tego co pani powiedziała w około 7:30 minucie, a mianowicie nwm czy pani tego nie dokończyła czy ja źle zrozumiałem, ale w jaki sposób czytać żeby to zrozumieć właśnie to co pani powiedziała - żeby nie trzeba było zerkać co 3 słowo do słownika.
- A jak zacząć od zera?!
- To jakieś mrzonki. Po to, aby nauka była efektywna musimy rozumieć to czego się uczymy. Jedyne co może przynieść taki system to tak zwane osłuchanie się z melodią języka i nic więcej. Jeśli nie znamy słów wypowiadanych czy czytanych to ich nie rozpoznamy i nie powiążemy ze znaczeniami które reprezentują, a przez to nic z tego nie zrozumiemy. Proszę spróbować słuchać chińskiego radia przez dwa lata (o czytaniu w ogóle nia ma mowy) i zacząć mówić po chińsku. Życzę sukcesów. Ta metoda jest dobra dla osób bardziej zaawansoanych, początkujący nic z tego nie wyniesie. Co do rozwijania umiejętności mówienia z użyciem tej metody to już zupełnie ktoś odleciał. Mówienie to nie tylko wysiłek intelektualny, ale również fizyczny. To koordynacja wielu mięśni aparatu mowy osiągana jedynie poprzez DŁUGOTRWAŁY trening. Nie można przecież nauczyć się jeździć samochodem, albo latać samolotem jedynie oglądając filmy jak robią to inni. Trzeba po prostu to wyćwiczyć. Tak samo jest z językiem. Proszę nie wierzyć w żadne cudowne metody, które tak szybko znikają jak się pojawiają. Jak zauważa prof. Leon Leszek Szkutnik, nauka języka obcego od zera zajmuje przeciętnej osobie około 2 lata ciężkiej pracy z nauczycielem i jeszcze cięższej pracy własnej. Nie ćwicząc pisania albo mówienia nigdy nie opanujemy tych umiejętności. Gwarantuję to i życzę owocnej nauki języków obcych.
- Bzdura!!!
Tysiące miliony ludzi nie potrafi czytać i pisać a potrafią płynnie mówić ,tak samo dzieci moja 7 letnia córka nie umie czytać ,pisać
a rozmawia płynnie w jezyku polskim. PODSTAWA TO SŁUCHANIE NIE CZYTANIE !!!!
- A czy da się zlikwidować stres? Umiem przez 15 minut gadać ze sobą na jakiś temat na głos, ale przy innych ludziach ze stresu zapominam wszystko.
- Idę czytać Winne the Pooh. Dobranoc. :-)
- Bardzo lubię te poradniki. Zwłaszcza te, o skupieniu się w nauce i efektywnej nauce ;)

- Tak to prawda. Nauka języków w szkołach jest bardzo nieefektywna. Widzę to sama po sobie. Prawie 10 lat nauki angielskiego, a efekty... bardzo marne. Bo to nauczyciel nudny, a to ciągle mówi po polsku, nie wspominając o tym, że miałam chyba z 6 różnych nauczycieli. Jednak matura zbliża się wielkimi krokami, a ja po angielsku praktycznie "Kali móc, Kali lubić" :) Dlatego już jakiś czas temu wzięłam się za siebie na własną rękę, poszukałam różnych poradników i wszyscy mówią bardzo podobne co ty rzeczy. Przypomniałam sobie, że mam w domu kilka książek po angielsku od ciotki. Wśród nich znalazła się książka, którą chciałam przeczytać po polsku. Więc zabrałam się za lekturę. Mimo początkowego myślenia "przecież nic nie zrozumiem". To jednak się przełamałam. I efekty bardzo interesujące. Okazuje się, że nawet nie znając większości słów nie musiałam się zatrzymywać. Wystarczyło, że rozumiałam kontekst. Do słownika zaglądam tylko gdy jakieś słowo pojawia się często, żeby je zapamiętać. Czytam tą książkę dodatkowo na głos i jeszcze znalazłam do niej w internecie audiobooka.
Nasz system szkolnictwa w zakresie języków jest bardzo zacofany. Ja się boję o swoją maturę, kiedy staram się jakoś poprawić swój język, a co mają powiedzieć moi koledzy, którzy są w podobnej sytuacji, ale nie słyszę, żeby mówili, że chcą się uczyć w inny sposób. Zwykle wolą ponarzekać i zwalić wszystko na nauczycieli, a nauczyciele co muszą robić? Realizować nudną podstawę programową... I takie błędne koło.
- Steve Kaufmann już od dawien dawna promuje ten tryb nauki.
I nie tylko on...
- Robcie to co robicie nawet jezeli oglada was malo osob ;) dzieki wam pewnie juz duzo ludzi ogarnia uczenie sie jezykow pozdrawiam !