Czas trwania kursu: 30m 46s.

Hebrajski - 01 - nauka czytania Bereszit 1,1Informacje o kursie: odsłony i zainteresowanie: 39854 (liczba), a także komentarze wasze na temat kursu, zobaczcie, czytajcie. Czas trwania 30m 46s a także ocena od was 205 (uzyskana w punktach). KOMENTARZE, OPINIE. Znacie? .
- Bardzo dziękuję za lekcje. Pozdrawiam. Szalom
- i bez kropek nie można tegowyrazu przeczytac
- dobrze piszę?
- czyli w wyrazie bereszit b i e czytamy jednocześnie
- Niesamowita lekcja! Jestem pod wrażeniem! Dziekuje Panu bardzo! Obejrze wszystkie filmiki Pana!
- fantastyczna lekcja - brak słów. Właśnie zaczęłam uczyć się z tym filmem.
- Hebrajski jest precyzyjny i ale wolny od wszelkich orograficznych bredni które robią mętlik w glowie.Nie ma dużych i małych liter.Litery są liczbami,ale określają rzeczy,sa dzwiekami.To wspanialy uniwersalny jezyk. 
- Swietnie zrobiony filmik!! Pan ma prawdziwy talent do tlumaczenia jezykow !! Prosze o wiecej filmikow z jezyka hebrajskiego!!! Podrawiam!! 
- podobno to ma być pierwszy język w polsce czy nie?
- Szanowny Panie. Czy planuje Pan naukę czytania języka łacińskiego? Pytam gdyż potrzebna mi jest umiejętność taka, a to z tego względu że chcę się modlić po łacinie.
- Szanowny Panie powtarza pan bład  ktory funkcjonuje od pierwszego greckiego tlumaczenia bereszit nie oznacza na poczatku lecz PO PIERWSZE i dlatego tez jest dalej napisane DZIEN JEDEN nie jak niektorzy tlumacza dzien pierwszy
- Proszę autora o podanie adresu email, w celu rozwijania tematu wiary.Dziękuję
- super dzieki za te lekcje . 
- Prawdopodobnie na studiach będę miał hebrajski, więc filmik dla mnie jak najbardziej przydatny ;) dzięki!
- Co do dyskusji na dole, to "et" to partykuła i kurde inaczej być nie chce. Oddzielna sprawa, kiedy on jest i kiedy jej nie ma.
- Litery hej się nie czyta. Nie powinno być "ha-szmajim", a "a-szamajim", Poza tym akcent w Bara na ostatnią sylabę, a nie na pierwszą. Sporo nieścisłości. צריך הצורה הנכונה. To nieprawda, że w środku czytamy hej, a więc EloHim. To błąd. Gość chyba się uczył na KUL-u. Poza tym facet sadzi takie kotlety z gramatyki, że głowa boli.
- dziękuję za te lekcje. jakiś czas temu zabierałem się za ogarnięcie podstaw hebrajskiego bazując na wykładach i książkach po angielsku, a tu się okazuje, że są znacznie lepsze, bogatsze w szczegóły dotyczące wymowy, filmy po polsku :D.
- moje przypuszczenie jest takie: ET oznacza Alef & Taw ( ת & א ), ale użyte jest nie tyle po to, aby wskazać stwórcę, ale w celu dookreślenia aktu stworzenia, którym w rzeczywistości było NAZWANIE świata, to jest niebo a to jest ziemia; to jest tym po to, aby tamto to i to itd.
- gdzie znalazłeś wyjaśnienie znaczenia słowa 'et' określającego jakoby partykułę biernika? co w tym zdaniu daje użycie tego słowa, lub pytając nieco inaczej, jak brzmiałoby to zdanie bez tej partykuły? dzięki za odpowiedź
- 1be-reszit 2bara 3elohim 4et 5ha-szamajim 6we-et 7ha-arec: 1na-początku 2stworzył 3Bogowie(Bóg) 4(kogo?co?)partykuła biernika 5rodzajnik-niebo 6i-partykuła biernika 7rodzajnik-ziemia